AÇIK OTOPARK VE GÜVENLİK

Pal Residence güvenlik konusunda uzman güvenlik şirketi olan PAL GÜVENLİK, milenyum çağının modern  güvenliği açısından da oldukça teknik ve uzmanlık gerektiren bir anlayışı benimser.

 

İçinde yaşayanlara kaliteli hizmet, çeşitli sosyal olanaklar ve özel güvenlik sağlayan, kendi kendine yetebilen teknolojik lüks konut projeleri olan PAL GÜVENLİK özellikleri itibariyle etkin bir “güvenlik çemberi” ihtiyacı duyarlar.  Bunlar; Fiziksel güvenlik , Elektronik güvenlik, Personelli güvenlik olarak özetlenebilir.

Toplu yapı ve site güvenliği konusunda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda yaşanılan konutların güvenliğinin sağlanması ve bu güvenliğin sürdürülmesi oldukça önemli bir konudur. Zira ana konu önce can güvenliği sonra da mal güvenliği olup, her iki konu da genellikle yüksek yapılar olan rezidanslarda standart ve klasik güvenlik anlayışının ötesine geçer. Bu ihtiyaçlar düşünülerek şirketimiz tarafından oluşturulan Tümleşik güvenlik felsefesi (Pal Resıdence) prensibi şöyle de ifade edilebilir;

Bütünleşik güvenlik anlayışı kapsamında rezidanslarda; Ziyaretçi karşılama ve refakat, ilk yardım, yangın vs. özel güvenlik eğitimleri ile donatılmış özel güvenlik görevlilerimizin fiziki olarak hizmet verdiği rezidanslarda aynı zamanda otomasyon görevlisi dediğimiz güvenlik kamera ve alarm sistemlerini kullanma konusunda uzman güvenlik elemanları görev yapar.

Pal Güvenlik ve Koruma hizmetleri AŞ, İçişleri Bakanlığı tarafından kendisine verilen izin ve yetkiye istinaden 5188 sayılı yasa çerçevesinde Palresidence iç ve dış güvenliği konusunda çeşitli risk analizleri yaparak, önceden belirlenmiş olan güvenlik senaryosuna uygun olarak bir plan dahilinde 7 gün 24 saat hizmet verir.

Palresidance  bu felsefe ve plan kapsamında:

Sürekli risk değerlendirmesi

Residence Giriş – Çıkış Kontrolleri,

Danışma Hizmeti, Yönlendirme ve refakat,

Posta ve kurye teslimatlarını kontrol,

Rezidans içi devriye,

Anayapı çevresi koruma ve kontrol,

Yapı içerisinde meydana gelen olaylara müdahale,

Otopark giriş-çıkış kontrolü

pal residence çevresi, resepsiyon girişi CCTV kameralarının 24 saat takip edilmesi,

Ortak ve bağımsız alanlardaki hırsızlık, yangın ve gaz alarm sistemlerini izleme

hizmetleri vermektedir.

 

Total güvenlik, total koruma anlayışıyla görevlendirdiğimiz Residence güvenliği konusunda uzman güvenlik personeli ve güvenlik amirimiz;

Her gün, her dakika , gizlice veya açıkça gözetleme ve koruma görevini yaparak;  saldırı , hırsızlık, mala zarar,   gibi ceza kanunlarınca suç olarak tayin edilen fiillere karşı her zaman tetikte bulunur.

Pal residence güvenliği konusunda 24 saat tehdit algılaması yöntemi ile hem gizli, hem de açık güvenlik yönetimi sunarak riski en aza indirmek için gerekli bir takım önlemleri yüksek eğitimli, alanında deneyimli özel güvenlik kimlik kartlı görevliler ve otomasyon operatörleri ile sağlar.

•            24 saat kameralı güvenlik kontrolü

              24 saat kontrollü giriş-çıkış

•             Fiziksel olarak güvenlik,

•             Otopark kontrolü,

•             Isıtma ve soğutma sistemlerinin kontrol altında tutulması,

•             Personel kontrolü,

•             Ziyaretçi kontrolü,

•             Tehlike anında panik yönetimi,

•             Sabotaj ve kundaklama önleme,

•             Hırsızlık önleme,

•             Yangın, su basması gibi olaylarda acil müdahale,

•             Silahlı saldırıda savunma ve püskürtme,

Merkezi yangın alarm sistemi anında müdahale etme

 

Elektronik güvenlik hizmetinde;  yangın alarm sistemleri,  CCTV kamera sistemleri, Site Giriş kapı sistemleri, bariyer düzenekleri gibi elektronik cihazlar yardımıyla sitenizi fiziki olarak korumanın yanında elektronik olarak da koruyabilme kabiliyetine sahip olduğumuzu ,  kolay bir şekilde kullanabilme uzmanlığı firmamızca verilen meslek içi site güvenliği eğitimi ile kazandırılmış olup, gerek insan gücü ve gerekse teknoloji kullanarak evinizi, ailenizi ve tüm site sakinlerini güvende hissettirecek özel site güvenliği hizmetini profesyonelce vermekteyiz.

Güvenliğini sağladığımız rezidansın öncelikle risk analizi yapılarak riskli bölgeler tespit edilip elektronik güvenlik hizmetleri vardır.

Rezidans girişleri ve çıkışları güvence altına alınarak tesis içerisi 7/24 kameralarla izlenir. Binada bulunan insanların dışında izni olmayan kişilerin tesise giriş ve çıkışları engellenerek güvenlik sağlanmış olunur. Gelen misafirler rezidans girişinde durdurulup ne için geldiği bilgisi alınır ve kaydı tutulur. Ziyaret etmek istediği kişi aranarak onayı alındıktan sonra tesise  girişine izin verilebilir. Böylece sayede dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı rezidans güvenliği sağlanmış olur.

 

ZİYARETÇİ UYGULAMASI HAKKINDA

-         Ziyaret edilen daire sakininin onayı alınmadan, ziyaretçilerin siteye girişine izin verilmeyecektir,

-         Evde olmayan daire sahibinin gelen ziyaretçisi, yazılı onay olmadıkça girişine izin verilmeyecektir,

-         Ziyarete gelen misafirlerin kimlik kayıtları lobide yapılır,

-        Tüm yaya girişlerinde valiz buna benzer eşyalar, gerektiği ve şüpheli durumlarda 5188 sayılı Kanun kapsamında kontrol edilir.

 

POSTA VE KURYE HİZMETLERİ HAKKINDA

-       Hizmet personelinin hiçbir suretle posta, kuryelerden emanet alma görev ve sorumluluğu yoktur. Site sakinlerimizin bu konuda ısrarcı davranmamaları gerekmektedir,

-       PTT görevlisi kanalıyla yapılan tebligatlar hariç, tüm posta dağıtımları bina girişindeki posta kutularına bırakılır.

 

OTOPARK KULLANIMI HAKKINDA

Otoparkımızdan yararlanmak isteyen daire sakinlerine aşağıdaki hizmetler sunulur.

Otopark kapisitemiz 70 araçlıktır.

FOTO GALERİ
HİZMETLERİMİZ
Sizin İçin Herşeyi Düşündük !
yesil
PAL CAFE PAL CAFE Pal Cafe ,  muhteşem doğa manzarası ile havuz kenarında bir mekandır.PalCafe’de yemeğinizi yerken ve içkinizi ...
AÇIK YÜZME HAVUZU AÇIK YÜZME HAVUZU Havuzumuzun temizliği uzman kişiler tarafından yapılmakta, pediorotik kontrolleri düzenli olmaktadır. Girişleri merdivenli olup manzara görünümüne ...
EVENT VE ORGANİZASYON EVENT VE ORGANİZASYON Palresidence bünyesinde bulunan Çiftlik Evi ve Havuz Başı lokasyonlarımızda yaz ve kış sezonuda dahil olmak ...
ÇAMAŞIRHANE ÇAMAŞIRHANE Hayat düşündüğünüzden daha da kısa !! Çamaşır yıkamak , kurutmak ve ütü yapmak zamanınızın ...